Номинации за Аскеер 2010
16 април 2010

Академия „Аскеер” удостоява с Голямата награда за цялостен принос към театралното изкуство „АСКЕЕР 2010” Йосиф Сърчаджиев.

Академия „Аскеер” присъжда почетен „Аскеер” на Крикор Азарян за „Трилогията - Чехов” („Чайка” в Театър „Българска армия”, „Три сестри” в Младежки театър „Николай Бинев” и „Вишнева градина” в Народен театър „Иван Вазов”).

Водеща мъжка роля

  • Деян Донков за ролята на Ермолай Алексеевич Лопахин във „Вишнева градина” от Антон Павлович Чехов, постановка Крикор Азарян, Народен театър „Иван Вазов”
  • Михаил Билалов за ролята на Мартин в „Козата или Коя е Силвия?” от Едуард Олби, постановка Явор Гърдев, Народен театър „Иван Вазов”
  • Христо Бонин за ролята на Мъжът в „Нирвана” от Константин Илиев, постановка Иван Добчев, Драматично-куклен театър „Константин Величков” – Пазарджик

Водеща женска роля

  • Ангелина Славова за ролята на Олга в “NORDOST” от Торстен Бухщайнер, постановка Василена Радева, Младежки театър „Николай Бинев”
  • Виктория Колева за ролята на Мика в „Живите от мъртвата махала” от Петър Анастасов, постановка Николай Ламбрев-Михайловски, Драматичен театър – Пловдив
  • Радена Вълканова за ролята на Фани в „Приятнострашно” от Яна Борисова, постановка Галин Стоев, Театър 199 „Валентин Стойчев”

Изгряваща звезда

  • Александър Кадиев за ролята на Херман в „Дама Пика” по А. С. Пушкин, постановка Бина Харалампиева, Малък градски театър „Зад канала”
  • Василена Радева за постановката на „NORDOST” от Торстен Бухщайнер, Младежки театър „Николай Бинев”
  • Ида Даниел за постановката на „Мъртвата Дагмар или Малката кибритопродавачка” от Светозар Георгиев, Театрална работилница „Сфумато”

Поддържаща мъжка роля

  • Вежен Велчовски за ролята на Виктор в „Приятнострашно” от Яна Борисова, постановка Галин Стоев, Театър 199 „Валентин Стойчев”
  • Владимир Пенев за ролята на Гарабедян в „Приятнострашно” от Яна Борисова, постановка Галин Стоев, Театър 199 „Валентин Стойчев”
  • Филип Аврамов за ролята на Игор Томски в „Дама Пика” по А. С. Пушкин, постановка Бина Харалампиева, Малък градски театър „Зад канала”

Поддържаща женска роля

  • Василена Атанасова за ролята на Норма в ”Перла” от Мауро Рази, постановка Бина Харалампиева, Малък градски театър „Зад канала”
  • Невена Калудова за ролите на младата Фани и старата Фани в „Грозният” от Мариус фон Майенбург, постановка Василена Радева, Театър „София”
  • Параскева Джукелова за ролята на Елианта в „Мизантроп” от Жан Батист Молиер, постановка Росица Обрешкова, Народен театър „Иван Вазов”

Сценография

  • Васил Абаджиев за „Госпожица Юлия” от Аугуст Стриндберг, постановка Лили Абаджиева, Народен театър „Иван Вазов”
  • Петя Стойкова за „Дама Пика” по А. С. Пушкин, постановка Бина Харалампиева, Малък градски театър „Зад канала”
  • Никола Тороманов за „Козата или Коя е Силвия?” от Едуард Олби, постановка Явор Гърдев, Народен театър „Иван Вазов”

Костюмография

  • Васил Абаджиев за „Госпожица Юлия” от Аугуст Стриндберг, постановка Лили Абаджиева, Народен театър „Иван Вазов”
  • Елена Иванова за „Мизантроп” от Жан Батист Молиер, постановка Росица Обрешкова, Народен театър „Иван Вазов”
  • Петя Стойкова за „Дама Пика” по А. С. Пушкин, постановка Бина Харалампиева, Малък градски театър „Зад канала”

Театрална музика

  • Асен Аврамов за „Нирвана” от Константин Илиев, постановка Иван Добчев, Драматично-куклен театър „Константин Величков” – Пазарджик и за „Дама Пика” по А. С. Пушкин, постановка Бина Харалампиева, Малък градски театър „Зад канала”
  • Кирил Дончев за „Битие 2” от Иван Вирипаев, постановка Николай Ламбрев-Михайловски, Театрална работилница „Сфумато”
  • Мартин Каров за “NORDOST” от Торстен Бухщайнер, постановка Василена Радева, Младежки театър „Николай Бинев”

Режисура

  • Галин Стоев за „Приятнострашно” от Яна Борисова, Театър 199 „Валентин Стойчев”
  • Лили Абаджиева за „Госпожица Юлия” от Аугуст Стриндберг, Народен театър „Иван Вазов”
  • Явор Гърдев за „Козата или Коя е Силвия?” от Едуард Олби, Народен театър „Иван Вазов”

Най-добро представление

  • Госпожица Юлия от Аугуст Стриндберг, постановка Лили Абаджиева, Народен театър „Иван Вазов”
  • Козата или Коя е Силвия? от Едуард Олби, постановка Явор Гърдев, Народен театър „Иван Вазов”
  • „Приятнострашно” от Яна Борисова, постановка Галин Стоев, Театър 199 „Валентин Стойчев”
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
Все още няма публикувани коментари
Добавяне на коментар
Име: *
E-поща:
Уебсайт:
Мнение: *
Въведете цифрите от картинката
captcha *
Полетата, отбелязани със *, са задължителни
Предстоящите най-скоро събития
14-10-2019 14:15 ТО: ЧАСТ ВТОРА Благоевград
14-10-2019 17:00 ПИСМА ОТ АНТАРКТИДА Благоевград
14-10-2019 19:00 ИЗБОРЪТ НА МАРТА - предпремиера Варна
14-10-2019 19:15 БЛИЗНАКЪТ Благоевград
14-10-2019 21:45 ЖОКЕРА Благоевград
15-10-2019 00:30 БЛИЗНАКЪТ Благоевград
15-10-2019 15:15 БЛИЗНАКЪТ Благоевград
15-10-2019 17:45 СЪРЦЕ ОТ ЛЮБОВ Благоевград
15-10-2019 18:00 ПУК - ЛИЛИ НА МОРСКОТО ДЪНО Варна
15-10-2019 19:00 РЕТРО Варна
Можете да прегледате всички налични събития като изберете културен институт